Šiuo metu pasaulis kakavą atranda naujai. Unikalios jos savybės ne veltui išaukštinamos nuo senų laikų, kuomet šis gėrimas buvo prieinamas tik aukščiausiam luomui. Mus, „Ananda cacao“ kūrėjus, beieškant unikalios kakavos, gyvenimas nuvedė net į Peru. Ten atradome archainę ”Criollo” kakavos rūšį, kuri sudaro vos 3% visos kakavos produkcijos.

PAGARBA TIKRAJAI KAKAVAI

Kakava naudojama daugiau kaip 5000 tūkstančiai metų. Kakavą dievinę Majai tikėjo, kad Dievai ir atsiuntė ją mėgautis. Gilias ritualines kakavos gėrimo tradicijas turėję actekai: kariai ją gerdavo po pergalingų mūšių. Ceremonijų kakavos masei paruošti buvo laikomasi tam tikrų standartų, ritualinės apeigos perduodamos iš kartos į kartą į kakavą žvelgiant su pagarba. Tikėta, kad kakavmedis – stebuklingas ir vertingas augalas, tinkantis ir vaistams, ir kaip valiuta. Kakavai buvo suteiktas oficialus pavadinimas „Theobroma“, išvertus iš graikų kalbos tai reiškia „Dievų maistas“.

MAISTINIŲ MEDŽIAGŲ ŠALTINIS

Mažutėje kakavos pupelėje – didžiulė naudingųjų maistinių medžiagų koncentracija: magnio, geležies, Omega–3 ir Omega–6 riebalų rūgščių.

SAVIUGDA IR KAKAVOS CEREMONIJOS

Metafiziniame lygmenyje, tai viena iš priemonių susijungti su energetine mūsų širdies erdve ir  bendryste su aplinkiniais. Saviugdos, meditacijų užsiėmimų metu kokybiška kakava gali padėti lengviau pasinerti į savo vidinius procesus ir rasti intuityvius atsakymus karjeros, asmeninio augimo srityse. Neveltui sakoma, kad kai trūksta įkvėpimo kūrybiškuose procesuose, pagelbės puodelis šiltos kakavos.

Įprastų (ne ekologiškų) kakavos miltelių pupelės auginamos masinei gamybai, šokolado pramonei. Apdorojamos aukštoje temperatūroje, skrudinant ir perdirbant. Dėl šios priežasties pasikeičia pupelių molekulinė struktūra, sumažėja maistinė vertė iki 90% ir fermentų kiekis.

Ceremonijoms skirta kakava – tai iškilmingos kokybės pupelės auginamos etiškuose ūkiuose. Pupelės fermentuojamos ir lengvai paskrudinamos, dažniausiai džiovinamos saulėje. Šis „šaltasis“
apdorojimo būdas leidžia išsilaikyti antioksidantams, mineralams ir geriesiems riebalams, kurie padidina gerųjų medžiagų įsisavinimą.

NYKSTANČIOS KAKAVOS RŪŠIES GAMYBA

Iššūkiais grįstas unikalios kakavos paieškų kelias nuvedė į Piuro miesto plantacijas, kur atradome aukščiausios rūšies „Criollo Piuro Blanco“. Tai viena iš rečiausių ir brangiausių kakavos rūšių, ją užauginti reikia itin daug pastangų, bet skonis su niekuo nesulyginamas.

Mūsų kakava išties išskirtinė, archainė, jos pasaulyje auginama vos 3%. Ši rūšis ypač jautri parazitams. Džiaugiamės, kad mūsų pupelės auginamos tvariuose, etiškuose ūkiuose, jos fermentuojamos ir išdžiovinamos saulėje. Viską darome savo rankomis su meile, pagarba ir intencija. Kakavai išgauti nenaudojama aukšta temperatūra, kas išsaugo gerąsias kakavos savybes.

Svarbu paminėti, jog kakavos ceremonijoms naudojama tik pirminė, gamtos energijos kupina kakava, o ne apdirbti jos milteliai. Peru ši Criollo kakavos rūšis laikoma tinkamiausia ceremonijoms, ji turi didžiausią gerųjų riebalų kiekį.

KAKAVOS ARBATA IR PIRMIEJI LIETUVOJE KAKAVOS NAMAI

Kakavos arbata – dar neatrastas gėrimas Lietuvoje. Ji be cukraus, kofeino, dirbtinių kvapiųjų medžiagų, natūraliai saldi, dangiško šokolado skonio bei aromato, su gausybe antioksidantų. Puiki natūrali alternatyva šokoladui ar kavai.

Meilė kakavai mus įkvėpė įkurti pirmuosius Lietuvoje Kakavos Namus. Čia vyksta daugybė įdomių veiklų, kurios skatina žmogų burtis, domėtis gamta, saviugda.